Атестація робочих місць: проводити чи не проводити?

Українська
Атестація робочих місць: проводити чи не проводити?

Атестація робочих місць: проводити чи не проводити?

 Якщо на підприємстві немає технологічних процесів, обладнання, сировини та матеріалів, які можуть бути потенційними джерелами шкідливих і небезпечних факторів, чи підлягає таке підприємство проведенню Атестації робочих місць?

  Атестація робочих місць за умовами праці проводиться на підприємствах і в організаціях незалежно від форм власності й господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, які можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працівників, а також на їх нащадків як тепер, так і в майбутньому (п. 1 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 1992 р. № 442).

  Відсутність технологічних процесів, де використовуване обладнання, сировина та матеріали не є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, може бути встановлена тільки за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці, періодичність проведення якої, відповідно до п. 4 Порядку — не рідше одного разу на 5 років. Відсутність потенційних джерел шкідливих і небезпечних виробничих факторів на виробництві є підставою відсутності професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників, але відсутність Переліку робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників не є підставою для непроведення періодичної атестації робочих місць за умовами праці, оскільки шкідливі і небезпечні виробничі фактори можуть з’явитися, наприклад, у зв’язку зі зношенням технологічного обладнання.

 Слід зазначити, що під час визначення переліку професій і посад, для яких проводиться атестація робочих місць за умовами праці, необхідно керуватися Списком виробництв, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими й важкими умовами праці та за особливий характер праці (Додаток № 1 до постанови Кабінету Міністрів від 17 листопада 1997 р. № 1290, у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13 травня 2003 р. № 679).

Микола Федоренко,
головний державний інспектор
Головного управління Держпраці у Київській област

Add This: 

Наші клієнти

Навіґація

 

Новости сайта

Будьте в курсі останніх новин нашого сайту!

Підписатися на Потік розсилання Новости сайта

Контакти

 
Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.