Чи потрібно проводити навчання для офісного персоналу?

Українська
Чи потрібно проводити навчання для офісного персоналу ?

Чи потрібно проводити навчання для офісного персоналу ?

  Відповідно до вимог ст. 20 Кодексу цивільного захисту України до завдань і обов’язків суб’єктів господарювання у сфері цивільного захисту зокрема належить здійснення навчання працівників з питань цивільного захисту, зокрема правилам техногенної та пожежної безпеки. Згідно зі ст. 40 Кодексу, навчання працюючого населення діям у надзвичайних ситуаціях є обов’язковим і здійснюється в робочий час за рахунок коштів роботодавця за програмами підготовки населення діям у надзвичайних ситуаціях, а також під час проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту.

Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11 вересня 2014 р. № 934 затверджено Порядок організації та проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту. Відповідно до цього наказу спеціальні об’єктові навчання і тренування з питань цивільного захисту поділяються на:

  • комплексні об’єктові навчання (тренування);
  • об’єктові тренування спеціалізованих служб і формувань цивільного захисту;
  • протипожежні та протиаварійні об’єктові тренування і навчальні тривоги.

  Комплексні об’єктові навчання проводяться підприємствами, установами та організаціями з чисельністю працівників 50 осіб і більше з метою комплексного відпрацювання їх учасниками алгоритмів дій з організації та здійснення заходів, передбачених планами реагування на надзвичайні ситуації, локалізації і ліквідації наслідків аварій на об’єктах підвищеної небезпеки, цивільного захисту на особливий період.

  Спеціальні об’єктові тренування спеціалізованих служб і формувань цивільного захисту проводяться з метою набуття працівниками, які входять до їх складу, навичок з виконання спеціальних робіт і заходів за умов надзвичайних ситуацій, пожеж, формування їх здатності до колективних дій, а також перевірки в цілому готовності спеціалізованих служб і формувань, добровільних пожежних дружин (команд) до дій за призначенням.

  Протипожежні тренування (тренування персоналу у діях на випадок пожежі) проводяться на всіх підприємствах, в установах, організаціях незалежно від чисельності працівників. На підприємствах, в установах, організаціях з чисельністю працівників менше 50 осіб та навчальних закладах протипожежні тренування, темою яких є порушення з причини пожежі режиму роботи об’єкта в цілому, проводяться під час об’єктових тренувань з питань цивільного захисту.

Враховуючи викладене вище, робимо висновок, що будь-який працівник будь-якого офісу, незалежно від кількості працівників, повинен протягом року взяти участь, як мінімум, у протипожежному тренуванні, темою якого є порушення через пожежу режиму роботи об’єкта в цілому, а також у протипожежному тренуванні по структурних підрозділах офіса.

Анатолій Рожков
експерт з пожежної та техногенної безпеки, член громадської ради ДСНС України

 

 

Add This: 

Наші клієнти

Навіґація

 

Новости сайта

Будьте в курсі останніх новин нашого сайту!

Підписатися на Потік розсилання Новости сайта

Контакти

 
Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.