Дозвіл, висновок експертизи на експлуатацію навантажувача.Роз’яснення Держпраці!

Українська

tsign.gif

Чи потрібно підприємству отримувати Дозвіл, висновок експертизи на експлуатацію навантажувача, при скасуванні «Правила будови та безпечної експлуатації навантажувачів» НПАОП 0.00-1.22-08 ? Роз’яснення Держпраці.

Запитання:

Відповідно до п. 20 додатку 3 «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 р. №1107, підприємство повинно отримати дозвіл на експлуатацію технологічного транспортних засобів, які підлягають реєстрації в територіальних органах Держпраці. Зараз у зв’язку з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10.03.2017 р. №166 р «Про скасування деяких наказів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади» скасовано НПАОП 0.00-1.22-08 «Правила будови та безпечної експлуатації навантажувачів» – територіальні органи Держпраці призупинили видачу дозволів на експлуатацію навантажувачів.

Просимо надати роз’яснення чи правочинна в даний час експлуатація навантажувачів підприємством без отримання відповідного дозволу та/або отримання висновку експертизи !?

 

Відповідь:

Державна служба України з питань праці (далі - Держпраці) розглянула лист щодо надання роз’яснення стосовно одержання дозволу на експлуатацію навантажувачів та повідомляє.

Відповідно до статті 21 Закону України “Про охорону праці” роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Одержання дозволу не вимагається у разі експлуатації (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, яке прийнято в експлуатацію з видачею відповідного сертифіката або щодо якого зареєстровано декларацію про готовність до експлуатації, а також у разі реєстрації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці. Постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107 затверджено Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі - Порядок).

Перелік машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, на експлуатацію яких видається відповідний дозвіл, наведено в додатках 3 до зазначеного Порядку.

Згідно пункту 20 додатка 3 до Порядку до переліку машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки належать технологічні транспортні засоби, що підлягають реєстрації в територіальних органах Держпраці.

Враховуючи зазначене, оформлення дозволу на експлуатацію технологічних транспортних засобів не вимагається у разі їх реєстрації відповідно до Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.01.2010 № 8, в територіальних органах Держпраці.

Крім того повідомляємо, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 10.03.2017 № 166-р „Про скасування деяких наказів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади” наказ Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 31.12.2008 № 308 „Про затвердження Правил будови і безпечної експлуатації навантажувачів”, зареєстрованого в Мінюсті 03.02.2009 за № 103/16119, скасовано.

Згідно зі статтею 13 Закону України „Про охорону праці” роботодавець забезпечує функціонування системи управління охороною праці, а саме:

розробляє і затверджує положення, інструкції, інші акти з охорони праці, що діють у межах підприємства, та встановлюють правила виконання робіт і поведінки працівників на території підприємства, у виробничих приміщеннях, на будівельних майданчиках, робочих місцях відповідно до нормативно- правових актів з охорони праці, забезпечує безоплатно працівників нормативно-правовими актами та актами підприємства з охорони праці.

Під час експлуатації навантажувачів слід керуватися технічною документацією, інструкцією, що супроводжує машину, інструкціями з охорони праці, що діють на підприємстві, іншими чинними нормативно-правовими актами з охорони праці.

Add This: 

Наші клієнти

Навіґація

 

Новости сайта

Будьте в курсі останніх новин нашого сайту!

Підписатися на Потік розсилання Новости сайта

Контакти

 
Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.