Повідомлення про помилку

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls в _menu_load_objects() (рядок 579 із /home/koogwobw/public_html/includes/menu.inc).

Експлуатація систем газопостачання.

Українська
Експлуатація систем газопостачання

Експлуатація систем газопостачання:

роз’яснення Держпраці Фахівці Держпраці роз’яснили вимоги нормативно-правових актів з охорони праці для підприємств, діяльність яких пов’язана з експлуатацією систем газопостачання (лист Держпраці від 10.11.2015 № 4270/0/4.4-06/6/ДП-15).

 

Так, якщо на підприємстві експлуатується власними силами система газопостачання, то має бути організована газова служба, затверджено положення про газову службу та призначено відповідального за газове господарство (пункт 3.1 глави 3 розділу V Правил безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Міненерговугілля від 15.05.2015 N 285; далі — Правила). Згідно із Правилами технічне обслуговування та ремонт споруд та об'єктів системи газопостачання промислових і сільськогосподарських підприємств, підприємств комунально-побутового обслуговування населення можуть виконувати суб'єкти господарювання, що мають дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки відповідно до вимог Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки. Графіки технічного огляду, технічного обслуговування і ремонту об'єктів систем газопостачання має затвердити власник (орендар) споруд та об'єктів системи газопостачання.

Посадові особи та інші працівники, зайняті на роботах з підвищеною небезпекою або там, де є потреба у професійному доборі, під час прийняття на роботу і в подальшому  щорічно проходять спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці, порядок проведення яких регламентується розділом 4 Типового положення.

Перелік робіт з підвищеною небезпекою затверджено наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 № 15, зареєстровано Мінюстом України 15.02.2005 за № 232/10512, а Перелік робіт, де є потреба у професійному доборі затверджено наказом МОЗ України та Держнаглядохоронпраці України від 23.09.1994 № 263/121, зареєстровано Мінюстом України 25.01.1995 за № 18/554.

Спеціальне навчання закінчується перевіркою знань з питань охорони праці працівника комісією підприємства та видачею відповідного посвідчення. У разі неможливості створення комісії з перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві перевірка знань проводиться комісією спорідненого підприємства або територіального управління Держгірпромнагляду.

Відповідно до пункту 4.2 Типового положення спеціальне навчання проводиться, як правило, безпосередньо на підприємстві. Проте, таке навчання може проводитись й іншим суб’єктом господарювання, який в установленому Типовим положенням порядку проводить відповідне навчання.Спеціальне навчання не слід ототожнювати з професійною підготовкою працівників, які залучаються до виконання робіт з підвищеною небезпекою, оскільки це два різні види навчання, що регламентуються різними нормативно-правовими актами.

Add This: 

Наші клієнти

Навіґація

 

Новости сайта

Будьте в курсі останніх новин нашого сайту!

Підписатися на Потік розсилання Новости сайта

Контакти

 
Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.