Електробезпека.Як визначити групу з електробезпеки?

Українська

Група з електробезпеки є показником фахового рівня працівника під час допуску до роботи в електроустановках. По суті, це індивідуальний дозвіл на проведення робіт з обслуговування електроустановок.

Як визначити групу з електробезпеки? Для  присвоєння чергової групи з електробезпеки yes потрібні дані про мінімальний стаж роботи в електроустановках, які визначено у додатку 1 до ПБЕЕС. У зазначених вище Правилах встановлено вимоги до обсягу знань і навиків, які повинен мати працівник для отримання II-V груп: 
чітко знати про небезпеку роботи в електроустановках; знати та вміти застосовувати на практиці необхідні для роботи правила безпеки; знати будову електроустановок і принцип їх дії; у разі нещасного випадку вміти надати першу допомогу потерпілим.
    Для присвоєння III, IV і V груп з електробезпеки працівник має знати компонування електроустановок та вміти організувати безпечне проведення робіт. 
Для отримання групи V необхідно також чітко розуміти, чим обумовлені вимоги конкретних пунктів ПТЕЕС та ПБЕЕС. Якщо працівник виконує одноразові роботи в електроустановках як допоміжний персонал під наглядом електротехнічного персонал або працює в умовах, де може виникнути небезпека враження електрострумом від відкритих частин електроустановок, то він повинен мати І групу з електробезпеки. Працівники, які обслуговують електроустановки або керують обладнанням, що має електропривід, повинні мати ІІ групу з електробезпеки. Працівники, які займаються організацією та утриманням електроустановок у робочому стані, повинні мати ІІІ групу з електробезпеки. IV і вище група потрібна відповідальним особам електротехнічних служб та працівникам, яких залучають до спеціальних видів робіт в електроустановках. Варто зазначити, що Типовим положенням про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженим наказом Держгірпромнагляду від 26.01.2005 № 15 (НПАОП 0.00-4.12-05) передбачено проведення інструктажу з електробезпеки, що реєструють у Журналі реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці. Такий інструктаж проводять користувачам електропобутових і освітлювальних приладів, що встановлені у приміщеннях без підвищеної небезпеки і не розташовані у вибухо- та пожежонебезпечних зонах, адже у ПБЕЕС та ПТЕЕС немає вимоги присвоєння таким працівникам групи з електробезпеки.
 
Вимоги до присвоєння групи з електробезпеки визначено у: Правилах безпечної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Комітету по нагляду за охороною праці Міністерства праці та соціальної політики України від 09.01.1998 № 4 (НПАОП 40.1-1.21-98; далі — ПБЕЕС); Правилах технічної експлуатації електроустановок споживачів у редакції наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 13.02.2012 № 91 (далі — ПТЕЕС).

 

 

Add This: 

Наші клієнти

Навіґація

 

Новости сайта

Будьте в курсі останніх новин нашого сайту!

Підписатися на Потік розсилання Новости сайта

Контакти

 
Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.