Навчання з електробезпеки: кому і навіщо це потрібно?

Українська

Навчання з електробезпеки: кому і навіщо це потрібно?

udostoverenie_po_elektrobezopasnosti_jpg_3.jpg

Навчання з електробезпеки необхідно проходити не тільки електрикам, а й роботодавцям, керівництву підприємства на якому працює сам робітник. Навчання і перевірка знань з електробезпеки проводиться згідно з правилами технічної експлуатації електроустановок. Кожен електрик ,не залежно від досвіду роботи зобов'язаний проходити атестацію з електробезпеки ежэгодно або 1 раз в 3 роки, залежно від групи кваліфікації.

Робота електрика досить небезпечна,часто вона пов'язана з висотою,проведення прводки у величезних супермаркетах та на складах з високими стелями вимагає особливих навичок і умінь.Але найбільш безпечний в роботі електрика,це звичайно ж робота з струмом, який при непроффесиональной роботі може завдати величезної шкоди, або навіть смерть. Робота електрика щодня пов'язана з певними ризиками, тому дуже важливо проходити навчання з електробезпеки, так як під час навчання вам розкажуть про самих новітніх правила та засоби захисту та найголовніших методи долікарської допомоги.

Присвоєння групи з електробезпеки дає дозвіл персоналу компанії виконувати різні роботи в електроустановках, а також свідчить про рівень його підготовки.

 

Всього існує 5 груп з електробезпеки.

Навчання з електробезпеки на 1-шу групу проводять:

Робота персоналу в компанії щодня пов'язана з використанням обладнання, що живиться від електромережі. Робітники користуються електроінструментом ,а офісні працівники виконують трудові обов'язки з комп'ютерною технікою та іншими периферійними пристроями.

Для працівників, «неэлектротехнического персоналу» , які безпосередньо не пов'язані з виконанням робіт в електроустановках, але все ж існує ризик ураження електричним струмом при таких нестандартних ситуаціях як відхилення від нормального режиму роботи обладнання, поломки або замиканні. Для таких, абсолютно можливих і досить частих ситуацияй, працівники повинні мати елементарні уявлення про небезпеку електричного струму і заходи безпеки при роботі з електрообладнанням. Працівники також повинні бути ознайомлені з правилами надання першої допомоги при електротравмах . І роботодавець ,в даному випадку, найбільш зацікавлена особа провести навчання з електробезпеки. Як показує практика, більшість співробітників підприємства не мають навіть найменших уявлень про техніку безпеки при роботі з оргтехнікою та іншим офісним обладнанням.

Керівник ,наказом призначає "Перелік посад і професій, що вимагають присвоєння і групи з електробезпеки".Це може бути і весь персонал працює за комп'ютером і прибиральниця, щодня миє підлоги в приміщеннях з офісною технікою і проводами. Так само роботодавець може не включати в цей перелік жодної із зазначених посад, якщо вважає що співробітники компанії не схильні до небезпеки ураження електричним струмом. 

Навчання з електробезпеки та присвоєння і групи проводиться у формі інструктажу і можливо без спеціального спеціального навчання на курсах. Його може провести співробітник компанії з групою з електробезпеки не нижче III. Зазвичай це відповідальний за електрогосподарство компанії.

Після проведення інструктажу присвоєння I групи все це реєструється у «Журналі обліку присвоєння I групи з електробезпеки неэлектротехническому персоналу». Чергова перевірка знань персоналу з I кваліфікаційної групою проводиться щорічно. Посвідчення про присвоєння I групи допуску співробітникам не видається.

Навчання з електробезпеки на 2-у групу проводять:

 Персоналу, робота якого пов'язана з експлуатацією обладнання з електроприводом: кухар, електрозварник, ліфтер, диспетчер, терміст, токар і т. д. Персонал з II групою допуску не має права самостійно підключати обладнання до електромережі. Це може зробити тільки працівник з групою допуску не нижче III. Персонал з 2 групою безпеки повинен мати елементарні технічні знання про пристрої електроустановки та її обладнанні.Знати основні заходи безпеки при роботах в електроустановках і мати практичні навички надання першої допомоги постраждалим.

Для отримання первинного II групи допуску персонал повинен пройти навчання в спеціальному навчальному центрі.Успішно пройшли перевірку знань присвоюється II група допуску та видається посвідчення встановленої форми. Чергова перевірка знань персоналу II групи проводиться 1 раз в рік. Перелік посад і професій, що вимагають присвоєння 2-ї групи з електробезпеки, визначається відповідальною за електрогосподарство, і затверджується керівником.

Навчання з електробезпеки на 3-ю групу проводять :

Персоналу ,який здійснює підключення або відключення до електромережі, проводить огляд або займається обслуговуванням електроустановок.Електромонтажники, електромонтери, електромеханіки, монтажники зобов'язані пройти навчання з електробезпеки на 3-групу. Присвоєння персоналу 3 групи електробезпеки передбачає що вони зобов'язані знати пристрій електроустановки та порядок її технічного обслуговування. Навчені загальними правилами техніки безпеки, в тому числі знають правила допуску до роботи, правила користування і випробування засобів захисту. Мають елементарні пізнання в загальній електротехніці та вміють забезпечити безпечне ведення роботи. Можуть перевіряти і контролювати працюючих в електроустановках .Знають правила надання першої медичної допомоги і вміють практично її надавати. Перелік посад і професій, що вимагають присвоєння 3-ї групи з електробезпеки, визначається відповідальною за електрогосподарство, і затверджується керівником.

Керівник,у якого в підпорядкуванні яких знаходиться персонал з II-V групою з електробезпеки, повинен мати групу з електробезпеки не нижче персоналу,який знаходиться у нього в підпорядкуванні.

Навчання з електробезпеки на 4-ту групу проводять:

Працівникам, які вже мають значний досвід роботи в електроустановках і володіють значною компетенцією в даній області. Це може бути головний енергетик, виробник робіт, начальник дільниці.

Персонал навчений на 4 –ту групу з електробезпеки має право проводити організаційні заходи щодо допуску персоналу до робіт в електроустановках, забезпечувати контроль за ходом проведення робіт, а так само проводити інструктажі з електробезпеки. Перелік посад і професій, що вимагають присвоєння 4-ї групи з електробезпеки, визначається відповідальною за електрогосподарство, і затверджується керівником.

 

Вам буде цікаво !!!

Як призначається відповідальний за електрогосподарство?

Де і як пройти навчання з електробезпеки?

Add This: 

Наші клієнти

Навіґація

 

Новости сайта

Будьте в курсі останніх новин нашого сайту!

Підписатися на Потік розсилання Новости сайта

Контакти

 
Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.