Повідомлення про помилку

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls в _menu_load_objects() (рядок 579 із /home/koogwobw/public_html/includes/menu.inc).

Навчання з правил охорони праці під час виконання робіт на висоті з використанням спец, страхувальних засобів (верхолазні роботи) НПАОП 0.00-1.15-07

Українська
Навчання з правил охорони праці під час виконання робіт на висоті  з використанням спец, страхувальних засобів (верхолазні роботи) НПАОП 0.00-1.15-07

Навчання з правил охорони праці під час виконання робіт на висоті  з використанням спец, страхувальних засобів (верхолазні роботи) НПАОП 0.00-1.15-07

Роботи на висоті» - роботи, при виконанні яких працюючий перебуває на відстані менше 2 м від межі неогороджених зовнішніх або не перекритих внутрішніх перепадів по вертикалі 1,3 м і більше від робочої поверхні (ґрунту, перекриття, робочого настилу), а також роботи на похилій робочій поверхні незалежно від відстані від межі перепадів по вертикалі та наявності огородження. Основним засобом захисту, що запобігає падінню з висоти, є захисне огородження перепадів по вертикалі або перекриття робочим настилом внутрішніх прорізів робочої поверхні, а допоміжним – безлямковий запобіжний пояс, який за функціональним призначенням використовується тільки для підтримування працюючого. 
Верхолазні роботи» – роботи, які виконуються на висоті понад 5 м від робочої поверхні (ґрунту, перекриття або робочого настилу), на конструкціях або засобах виробництва з перебуванням працюючого безпосередньо на межі перепаду по вертикалі або у безопорному просторі. Єдиним засобом захисту, що запобігає падінню з висоти під верхолазних робіт, є лямковий запобіжний пояс. Монтажні пристосування це висотно-верхолазне спорядження (див. розділ 2 Правила охорони праці під час виконання робіт на висоті (НПАОП 0.00-1.15-07).

Роз'яснення.

Різниця межі робіт на висоті у нормативних документах

Питання, пов’язані з організацією робіт на висоті, у правовому полі не є однозначними. Так, у Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій (наказ МОЗ України від 21.05.2007 № 246) роботами на висоті вважаються роботи на висоті понад 1,5 м, а у Правилах охорони праці під час виконання робіт на висоті (НПАОП 0.00-1.15-07) та у Правилах безпечної експлуатації електроустановок споживачів (НПАОП 40.1-1.21-98) — на висоті 1,3 м Роботи на висоті — це роботи, при виконанні яких працівник перебуває на відстані менше 2 м від межі неогороджених зовнішніх або не перекритих внутрішніх перепадів по вертикалі 1,3 м і більше від робочої поверхні (ґрунту, перекриття, робочого настилу), а також роботи на похилій робочій поверхні незалежно від відстані від межі перепадів по вертикалі та наявності огородження. Основним засобом захисту, що запобігає падінню з висоти, є захисне огородження перепадів по вертикалі або перекриття робочим настилом внутрішніх прорізів робочої поверхні, а допоміжним — безлямковий запобіжний пояс, який за функціональним призначенням використовують лише для підтримування працівника. У пункті 1 таблиці додатка 5 до Положення про медичний огляд працівників певних категорій, затвердженого наказом МОЗ України від 21.05.2007 № 246, наведено такі поняття як «роботи на висоті» та «роботи, пов’язані з підійманням на висоту». Роботами на висоті вважаються роботи на висоті понад 1,5 м (див. примітку до таблиці додатка 5). Правила виконання робіт на висоті, затверджені наказом Держгірпромнагляду від 27.03.2007 № 62 (НПАОП 0.00-1.15-07), та всі інші нормативно-правові акти з охорони праці до робіт на висоті відносять роботи на висоті понад 1,3 м.

У нормативних документах міжнародної організації праці під роботами на висоті розуміють роботи на рівні або нижче рівня поверхні землі, з якого може потрапити під дію травми, зокрема підйом і спуск з такого місця. До таких робіт належать: роботи на риштуваннях і помостах; у кузові транспортного засобу; стаціонарних платформах і колисках; на сцені або естакаді (наприклад, під час концерту, зйомки); поруч з виїмками (котлованами, траншеями, колодязями), а також у разі використання для доступу опори або каната. При цьому до робіт на висоті не відносять переміщення по стаціонарних драбинах (сходових маршах). Межа проведення робіт на висоті під час використання засобів доступу до промислового обладнання, у разі коли ці засоби становлять частину машини та доступ до них не є можливим безпосередньо з рівня землі або підлоги, дорівнює 500 мм відповідно до державних стандартів серії ДСТУ ISO 14122 «Безпечність машин. Стаціонарні засоби доступу до машин», наприклад, підпункт 4.2.3 ДСТУ ISO 14122-2:2006. Елементи обладнання, арматуру, пристрої для вимірювання, керування і регулювання, а також прилади, розміщені на висоті понад 1,3 м над рівнем підлоги (робочої площадки), необхідно обслуговувати із стаціонарних площадок із застосуванням огороджень та драбин (п. 2.4 розділу ІV Правил охорони праці під час експлуатації тепломеханічного обладнання електростанцій, теплових мереж і тепловикористовувальних установок, затверджених наказом Міненерговугілля України від 02.12.2013 № 892; НПАОП 0.00-1.69-13). Крім того, сучасний підхід до організації робіт на висоті базується на хибній тезі: якщо робочі місця розташовані на висоті, то робота, яка проводиться на цих робочих місцях, є роботою на висоті. Ця теза ігнорує те, що за певних умов (наприклад, у разі використання захисних огороджувальних систем або інвентарного захисного огородження), розташовані на висоті робочі місця можуть не належати до робіт на висоті (тобто не підпадати під визначення «роботи на висоті»).

Add This: 

Наші клієнти

Навіґація

 

Новости сайта

Будьте в курсі останніх новин нашого сайту!

Підписатися на Потік розсилання Новости сайта

Контакти

 
Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.