Основи безпечної роботи на складі.

Українська
Основи безпечної роботи на складі.

Основи безпечної роботи на складі.

Запитання. На підприємстві є склад 220 кв. м. яка документація з охорони праці та пожежної безпеки необхідна при перевірці ?

Відповідальність за безпеку роботи на складі, перш за все, покладається на роботодавця,бо саме він зобов'язаний забезпечити відповідні умови праці, організувати проведення навчання працівників основам техніки безпеки, подбати про дотримання робітниками культури виробництва та інше.

Звичайно, СПЕЦОЦЕНКА УМОВ ПРАЦІ та Забезпечення техніки безпеки на складі потребує певних фінансових вкладень, однак у довгостроковій перспективі витрачені гроші з лишком окупляться за рахунок скорочення кількості невиходів працівників з-за виробничих травм. В умовах безаварійної роботи підприємства різко зменшується необхідність у виплаті лікарняних, компенсацій за втрати працездатності або смерті робітника. Крім цього поліпшується настрій та дружня атмосфера в колективі, що сприяє підвищенню продуктивності праці. Втім, забезпечити безаварійну роботу складу можна і без значних капітальних витрат, достатньо лише дотримуватися кількох простих практичних правил.

Насамперед подбайте про дотримання правил безпечного підняття тягарів робітниками.
Навіть якщо у вас супер сучасний складу ,Вследстви безліч вантажно-розвантажувальних робіт все ще виконуються вручну.Саме тому , досить часто працівники отримують виробничі травми і піддають себе ризику розвитку профзахворювань (хребта, суглобів тощо), які вимагають тривалого і дорогого лікування. Найбільш важливим і пріоритетним є турбота про дотримання робітниками правил безпечного підняття вантажів вручну.

Навчити персонал працювати правильно з дотриманнями всіх правил безпеки.                                                                                                      

  • При підйомі тягарів спину потрібно тримати прямо, а вантаж – як можна ближче до тіла. 
  • Забороняється піднімати, тягнути або штовхати вантажі, які знаходяться вище плечей. 
  • При підйомі і переміщенні вантажів, повертати треба не верхню частину тулуба, а робити поворот всім тілом.

По-друге ,чітко позначте зони і зробіть розмітку складських площ.
Чому це важливо!? Чітке позначення робочих зон і ділянок, де їздить вантажний транспорт, дозволить внести дисципліну і порядок у складські роботи, а отже скоротити або зовсім уникнути виробничих травм. Розмітка ділянок може виконуватися спеціальної незабутнє фарбою або з допомогою червоної стрічки. Кожен працівник повинен чітко знати, де саме слід виконувати ті чи інші роботи.

По-третє,враховуйте обережність при русі навантажувальної техніки та автомобілів
Оператори навантажувачів повинні строго дотримувати техніку безпеки. Перед початком руху необхідно переконатися, що поблизу немає людей і перешкод, що можуть завадити безпечному пересуванню вантажів. Також необхідно стежити за тим, щоб працівники складу після завершення завантаження не знаходилися в кузові вантажного автомобіля в той момент, коли він починає рух.

Обов'язково призначте відповідального за безпеку на складі
Як показує практика, призначення відповідальної особи, яка стежить за дотриманням техніки безпеки на складі, що дозволяє значно скоротити кількість нещасних випадків. Співробітник, що відповідає за безпеку, повинен мати право застосовувати штрафні санкції до порушників, зупиняти роботу складу, якщо виявлені серйозні порушення техніки безпеки. Також рекомендується організувати систему анонімних доповідей щодо оперативного інформування керівництва про порушення правил безпеки.

А так само регулярно здійснюйте перевірки

  • Складіть графік, згідно з яким регулярно виконуйте перевірки стану техніки безпеки та охорони праці на складі. Це дозволить стежити за порядком і тримати «в кулаці» працівників складу, не дозволяючи їм порушувати правила безпечної роботи.

Дотримання правил охорони праці може зажадати значного часу і сил, але ці зусилля не пропадуть дарма: наслідки відсутності культури техніки безпеки на складі можуть бути дуже серйозними, набагато більше, ніж втрата замовлень і клієнтів.

Add This: 

Наші клієнти

Навіґація

 

Новости сайта

Будьте в курсі останніх новин нашого сайту!

Підписатися на Потік розсилання Новости сайта

Контакти

 
Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.