ПЕРІОДИЧНІСТЬ ТЕХНІЧНОГО ПОСВІДЧЕННЯ БАЛОНІВ ДЛЯ ПРОПАНУ, ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ.

Українська
ПЕРІОДИЧНІСТЬ ТЕХНІЧНОГО ПОСВІДЧЕННЯ БАЛОНІВ ДЛЯ ПРОПАНУ, ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ.

Запитання. Підприємство на своїх складах експлуатує автонавантажувачі, які працюють на зрідженому газі – пропані.

Просимо надати роз’яснення з наступних питань:

1.Яка періодичність технічного опосвідчення балонів для пропану ємністю 27 та 50 л. виготовлених за ГОСТ 15860-84 с вентилем ВБ-2, що використовуються для забезпечення паливом автонавантажувачів?

2.Чи потрібно отимувати дозвіл на експлуатацію балонів з пропаном, якщо вони використовуються на транспорті (на автонавантажувачі) та не зберігаються на території підприємства в складах.

 

Відповідь.

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ

ДЕПАРТАМЕНТ НАГЛЯДУ В ПРОМИСЛОВОСТІ І НА ОБ'ЄКТАХ ПІДВИЩЕНОЇ НЕБЕЗПЕКИ

«Щодо отримання дозволу та технічного опосвідчення балонів»

Відповідно до Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 06.01.2010 № 8, автонавантажувачі підлягають реєстрації в територіальних органах Держпраці. Автонавантажувачі підлягають первинному, періодичному та позачерговому технічним оглядам згідно Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 № 687. Технічний огляд устатковання проводить спеціалізована організація (крім первинного та позачергового, який проводить уповноважена організація у разі закінчення граничного строку експлуатації, виникнення аварії або пошкодження, спричиненого надзвичайною ситуацією природного чи техногенного характеру). Після проведення технічного огляду спеціалізована (уповноважена) організація визначає умови та строк подальшої експлуатації устатковання.

Відповідно до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107 (далі - постанова № 1107), суб’єкт господарювання повинен одержати дозвіл на експлуатацію технологічних транспортних засобів, що підлягають реєстрації в територіальних органах Держпраці.

Згідно з п. 4.12.1 Правил будови і безпечної експлуатації навантажувачів, затверджених наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 31.12.2008 №308, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 03.02.2009 за №103/16119 (НПАОП 0.00-1.22-08), балон (або балони) для зрідженого газу повинен мати стаціонарне або швидкознімне кріплення на навантажувачі.

Якщо роботодавець проводить роботи з демонтажу/монтажу та/або транспортування балонів для зрідженого газу, якими обладнані навантажувачі, він повинен отримати дозвіл на експлуатацію посудин, що працюють під тиском понад 0,05 МПа (згідно п. 17 Додатку 3 постанови № 1107).

Відповідно до п. 6.3.2 Правил будови та безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском, затверджених Держгіртехнаглядом СРСР 12.11.1987 (далі - НПАОП 0.00-1.59-87), технічні огляди балонів проводяться за методикою, затвердженою розробником конструкції балону, в який повинно бути вказана періодичність технічних оглядів та норми браковки.

У випадку відсутності такої інформації технічний огляд балонів повинно виконуватися відповідно до вимог, зазначених у табл. 14 п. 6.3.2 НПАОП 0.00- 1.59-87. Періодичність технічного опосвідчення балонів для зрідженого газу, які використовуються для забезпечення паливом двигунів транспортних засобів, на яких вони встановлені, не може перевищувати 2 роки.

 

Директор департаменту

Столипін Ю.В.

Add This: 

Наші клієнти

Навіґація

 

Новости сайта

Будьте в курсі останніх новин нашого сайту!

Підписатися на Потік розсилання Новости сайта

Контакти

 
Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.