Пожежна безпека складів і складських приміщень.

Українська
Пожежна безпека складів і складських приміщень.

Пожежна безпека складів і складських приміщень.

 В даний час все більше уваги приділяється пожежній безпеці в усіх сферах діяльності людини. Технологія та наука у сфері пожежної безпеки не стоять на місці і тому постійно удосконалюються і застосовуються технічні засоби, що дозволяють в найкоротші терміни виявити і ліквідувати аварію або пожежу на виробництві, підприємствах, приміщеннях різного призначення.

Для забезпечення необхідного рівня пожежної безпеки на складах різних типів повинні враховуватися:

 • вид товару,
 • кількість людей, що працюють на складі,
 • матеріал з якого побудовано складська будівля,
 • наявність міського водопостачання або необхідного запасу води на господарські і пожежні потреби.

 Виходячи з товару або речовин, які зберігаються на складі згідно з  ГОСТ 12.1.044–89 «Пожежовибухонебезпечність речовин і матеріалів. Номенклатура показників і методи їх визначення» і НПБ 105-03 «Визначення категорій приміщень і будівель по вибухопожежній і пожежній небезпеці» складському приміщенню присвоюється категорія пожежонебезпеки: А, Б, В, Г, Д. присвоюється Відповідна категорія приміщення відповідно до зберігаються речовиною. Також будівлі присвоюється ступінь вогнестійкості виходячи з матеріалів, з яких побудовано будівлю СНиП 21-01-97 «Пожежна безпека будівель і споруд».

 Дана стаття несе оглядовий характер, тому докладно зупинятися на категорійності будівель та їх вогнестійкості не будемо. Мета присвоєння категорій та ступенів вогнестійкості полягає у визначенні ступеня та масштабу можливої аварії на складі.

 Якщо на складі зберігаються хімічно небезпечні або пожежовибухонебезпечні речовини у великій кількості, то даний склад полягає в спеціальному реєстрі потенційно небезпечних об'єктів. За даними об'єктів ведеться суворий контроль з боку МНС міста та області.

На складі обов'язково повинні бути первинні засоби пожежогасіння, сюди входять:

 • пожежні щити в повному комплекті,
 • ящики з піском,
 • якщо на території є хімічно небезпечні речовини, повинні бути засоби нейтралізації,
 • спец костюми,
 • ізолюючі рукавички та взуття,
 • вогнегасники, пожежні крани і пожежні гідранти.
   

За станом засобів пожежогасіння на території підприємств стежить районний пожежний інспектор, що б все було в робочому стані, вогнегасники пройшли огляд, проведено технічне обслуговування пожарніх кранів і гідрантів.

 Зараз широко стали застосовуватися автоматичні пожежні сигналізації і системи автоматичного пожежогасіння. Вони є досить дорогими і їх монтажем та обслуговуванням мають право займатися лише фірми, що мають ліцензію на даний вид робіт. Ці системи встановлюються за бажанням власника або згідно з пожежним нормам, дані системи повинні бути встановлені на складах, які мають категорію приміщення А чи Б.

Add This: 

Наші клієнти

Навіґація

 

Новости сайта

Будьте в курсі останніх новин нашого сайту!

Підписатися на Потік розсилання Новости сайта

Контакти

 
Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.