Правила безпечного використання кондиціонеру.

Українська
Правила безпечного використання кондиціонеру.

Правила безпечного використання кондиціонеру.

На сьогоднішній день важко уявити собі офіс,виробниче приміщення або навіть склад без такої техніки як кондиціонер. У літній сезон, з підвищенням  температури без кондиціонера стає все складніше. Для того, щоб людина могла відчувати себе комфортно вона повинна знаходитися в комфортних кліматичних умовах . І якщо на вулиці повітря більш-менш свіже само по собі, то в приміщенні його потрібно постійно контролювати і регулювати за допомогою спеціальної техніки..

Досить часто, персонал підприємства не дотримується елементарних вимог безпеки при користуванні . У зв'язку з цим необхідно ознайомити персонал з Правила безпечного використання кондиціонеру. Оскільки головними причинами пожежі є відсутність у людей елементарних знань та недотримання вимог пожежної безпеки, проблемі вивчення правил пожежної безпеки слід надавати першоступеневе значення Перше ,що необхідно пам'ятати, що експлуатація побутових кондиціонерів повинна здійснюватися з дотриманням таких вимог Правил пожежної безпеки в Україні:

Навчання працюючих здійснюється згідно з Типовим положенням про спеціальне навчання, інструктажі та перевірку знань з питань пожежної безпеки на підприємствах в установах та організаціях України.

Усі працівники під час прийняття на роботу і щорічно за місцем роботи повинні проходити інструктаж з пожежної безпеки.yes

 

Правила установки кондіционера.

  • Лінії живлення до кожного побутового кондиціонера групи необхідно забезпечувати автономним пристроєм електричного захисту незалежно від наявності захисту на загальній лінії, яка живить групу кондиціонерів;
  • Перетини електропроводів, які живлять одинично встановлені побутові кондиціонери, повинні відповідати допустимій щільності струму, яка визначається паспортом на виріб;
  • Зовнішній простір і стіни будівель навколо кондиціонерів мають бути розчищені від гілок дерев, витких рослин та інших предметів, конструкцій з горючих матеріалів в радіусі не менше 1,5 м;
  • В разі масового встановлення кондиціонерів у багатоповерхових будинках апарати повинні бути зверху захищені негорючими козирками, при цьому краї козирків мають виступати за зовнішні габарити кондиціонера не менш ніж на 0,15 м.

 

Правила експлуатації кондиціонера.

Найвищий коефіцієнт, як продуктивності, так і ефективності, кліматичне обладнання зможе забезпечити тільки при грамотному використанні, детально описаному в інструкції.

Основне правило користування: не допускати попадання сторонніх предметів через решітку в спліт-систему.

Налаштування кондиціонера.

У більшості випадків кондиціонер використовують в літній період для зниження температури в приміщенні. Оптимальний температурний режим в літній період буде коливатися від 21 до 23 градусів. Виставити роботу обладнання в таких межах допоможе дистанційний пульт управління.Фахівці не радять встановлювати нижчу температуру. По-перше, це спричинить небажане навантаження на компресор і може спровокувати поломку, по-друге, може привести до простудних захворювань людей і тварин знаходяться в даному приміщенні, пов'язаних з різким перепадом температури.

Як підготувати приміщення для правильної експлуатації.

Використовуючи правила безпечного використання кондиціонеру ,термін експлуатації кондиціонера можна значно продовжити.Установку кондиціонера треба продумати таким чином, щоб при роботі в охолодному режимі на нього не потрапляли прямі сонячні промені. Такий варіант установки і експлуатації вбереже, в першу чергу, внутрішню частину обладнання від перенапруги.Також, в сонячні дні, жалюзі або штори в приміщенні де працює кондиціонер, краще тримати в закритому положенні. Відсутність прямого світлового потоку буде сприяти безперешкодному проходженню світлодіодного сигналу з пульта дистанційного керування кондиціонером.

Які заходи забезпечать економний режим роботи.

Одне з найбільш важливих умов користування кондиціонером - це використання потужності приладу в економному режимі. Продовжити роботу вентилятора і компресора допоможуть закриті в приміщенні двері і вікна. Такий варіант експлуатації дасть можливість споживачеві в повній мірі насолодитися свіжістю в спекотний літній день, а також зменшити кількість обертань вентиляційного механізму в кондиціонері.

Кліматичного встаткування для безперебійної роботи і хорошого повітрообміну необхідно забезпечити вільний простір навколо нього. А також не варто розташовувати будь-які предмети в зоні, де проходить інтенсивний повітряний потік з випарника.

Експлуатація кондиціонера в умовах високої вологості.

Не рекомендується проводити встановлення кондиціонера в приміщенні з високою вологістю.Висока вологість буде сприяти тому, що пил потрапила в обладнання і зволожена конденсатом, товстим шаром покриє нутрощі спліт-системи. Це може спричинити  зниження в робочій інтенсивності або повний збій в робочій системі.

Варто звернути увагу на те, що зволожений і щільний шар пилу є сприятливим місцем для розвитку хвороботворних грибків, що викликають алергії різного роду, ускладнення в роботі дихальних шляхів у людини і поява в приміщенні досить неприємного запаху.

Чистку фільтрів кондиціонера потрібно робити не рідше ніж 1 раз на 2 тижні. Тільки в такому випадку можна розраховувати на оптимальну роботу ходової частини і якісно очищене повітря в приміщенні.

У випадках, коли встановлений кондиціонер планується не включати тривалий час з яких-небудь причин, його слід прогнати в режимі вентиляції і тільки після цього повністю вимкнути.Така процедура видалить накопичився конденсат в обладнанні і тим самим позбавить споживача від смердючого запаху при наступному включенні.

Що робити якщо виявилася поломка.

Якщо в механізмі кліматичного обладнання сталася поломка, то не варто самостійно з'ясовувати її причину або проводити будь-які роботи по її ліквідації. Перше, що варто зробити в аналогічних випадках - це вимкнути прилад з електромережі і викликати кваліфікованого фахівця, який заглядає в суть утворилася проблеми і професійно її ліквідує.

Завжди потрібно пам'ятати про те, що як кондиціонери, так і спліт-системи зокрема, дуже вибагливі механізми, які не потерплять до себе невміле поводження.

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ!

  • При установці кондиціонера у віконному отворі використовувати можна використовувати тільки монтажні кріплення  заводського виготовлення або інших металевих конструкцій;
  • Намагатися переробити кондиціонер  з метою зміни його функціонального призначення;
  • Замінювати наявні триполюсні штепсельні роз'єднувачі двополюсними;
  • Встановлювати кондиціонери у внутрішніх протипожежних перегородках та стінах;
  • Встановлювати їх у виробничих приміщеннях категорій А та Б.yes  

         -Категорія А (вибухонебезпечна)

         -Категорія Б (вибухопожежонебезпечна)

При правильному використанні і дотриманні вищевикладених вимог кондиціонер не заподіє вам шкоди, а створить необхідний комфорт.

Ознайомтеся з НОВИМИ  "Правилами пожежної безпеки в Україніyes" 

 

Add This: 

Наші клієнти

Навіґація

 

Новости сайта

Будьте в курсі останніх новин нашого сайту!

Підписатися на Потік розсилання Новости сайта

Контакти

 
Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.