Правила охорони праці під час експлуатації ЕОМ в офісі.

Українська
Правила охорони праці під час експлуатації ЕОМ в офісі.

Запитання

Офісні приміщення підприємства оснащені персональними комп’ютерами. Під час перевірки підприємства було виявлено порушення вимог розділу ІІІ пункту 1.14 Правил охорони праці під час експлуатації електронно-обчислювальних машин (НПАОП 0.00-1.28-10). До яких приміщень та працівників доречно застосовувати ці вимоги?

Відповідь

Вимоги Правил охорони праці під час експлуатації ЕОМ є обов’язковими для: роботодавців; операторів ЕОМ, комп’ютерного набору, комп’ютерної верстки; працівників інших професій, які у своїй роботі застосовують електронно-обчислювальні машини з відеодисплейними терміналами (далі — ВДТ) та периферійними пристроями (далі — ПП). Робочим місцем оператора ЕОМ є сукупність устаткування: екранний пристрій, який може доповнюватись клавіатурою або пристроєм введення та/або програмним забезпеченням, іншими приладами, периферійними пристроями, що включають пристрої для дискет, телефон, модем, друкувальний пристрій, тримач документів, робоче крісло і робочий стіл або робочу поверхню, а також необхідне виробниче середовище.

Правила охорони праці під час експлуатації ЕОМ не поширюються на: робочі навчальні місця.

Правила охорони праці під час експлуатації ЕОМ не поширюються на: робочі навчальні місця учнів, студентів у комп’ютерних класах (кабінетах) вищих, професійно-технічних, загальноосвітніх навчальних закладах; робочі місця операторів ЕОМ у сфері управління та експлуатації атомних електростанцій; робочі місця пілотів, водіїв або операторів транспортних засобів, обладнані ЕОМ із ВДТ та ПП, ЕОМ у системах оброблення даних на борту засобів сполучення, ЕОМ у складі машин і обладнання, що переміщуються у процесі роботи; робочі місця працівників, які займаються обслуговуванням, ремонтом і налагодженням ЕОМ, ВДТ та ПП; портативні системи оброблення даних, якщо вони не постійно використовуються на робочому місці; обчислювальні машинки (калькулятори), каси (апарати) та прилади з невеликими пристроями індикації даних або результатів вимірювання; друкарські машинки класичної конструкції, обладнані ВДТ (дисплейні друкарські машинки; п. 1.2 розділу І).

Отже, розділ ІІІ Правил охорони праці під експлуатації ЕОМ не поширюється на портативні системи оброблення даних, якщо їх не використовують постійно на робочому місці.

 

Add This: 

Наші клієнти

Навіґація

 

Новости сайта

Будьте в курсі останніх новин нашого сайту!

Підписатися на Потік розсилання Новости сайта

Контакти

 
Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.