ПРИЗНАЧЕННЯ ВІДПОВІДАЛЬНИХ ЗА ЕЛЕКТРОГОСПОДАРСТВО.

Українська
ЕЛЕКТРОБЕЗПЕКА ОХОРОНА ПРАЦІ.

 ЗАПИТАННЯ.

Державна Служба України з питань праці

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 14

ТОВ «НК ТРУ» має 5 складів-магазинів оптової торгівлі, які розташовані у різних містах України. Приміщення під склади та офіси знято у оренду. Обслуговування та ремонт електрогосподарства здійснюють спеціалізовані підприємства.

Відповідно до вимог п. 1.8. Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Міністерства палива та вугільної промисловості від 25.06.2006 р. (у редакції наказу Міністерства палива та вугільної промисловості від 13.02.2012 р. №91) на підприємствах, які мають лише увідний пристрій на 380 В та електрогосподарство, що складається з електропобутових приборів та освітлювальних приладів можна не призначати особу, відповідальну за електрогосподарство. Директор такого підприємства після проведення інструктажу електропередавальною організацією і отримання ІІ групи з електробезпеки відповідає за виконання функцій щодо організації технічної та безпечної експлуатації електроустановок та умов електроспоживання.

Просимо надати роз’яснення з наступних питань:

1. Чи можливо директору філії, у якій не призначається відповідальний за електрогосподарство, ІІ групу з електрогосподарства присвоювати комісією товариства, а не електропередавальною організацією, яка відмовляється проводити інструктаж при укладанні договору на постачання електроенергії?

2. Чи потрібно у філії, де не призначається відповідальний за електрогосподарство затверджувати Положення про енергетичну службу, як вимагає п. 1.3.1 НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів?

 

ВІДПОВІДЬ.

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ

ДЕПАРТАМЕНТ НАГЛЯДУ В ПРОМИСЛОВОСТІ І НА ОБ'ЄКТАХ ПІДВИЩЕНОЇ НЕБЕЗПЕКИ

Про роз'яснення вимог НПАОП

Державна служба України з питань праці розглянула лист ТОВ «НК ТРУ» від 14.12.2016 № 214 та повідомляє.

Відповідно до пункту 1.7 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоонпраці від 26.01.2005 № 15, зареєстрованого у Мін'юсті України 15.02.2005 за № 231/10511 (далі - Типове положення), спеціальне навчання - щорічне вивчення працівниками, які залучаються до виконання робіт з підвищеною небезпекою або там, де є потреба в професійному доборі, вимог відповідних нормативно-правових актів з охорони праці.

Згідно з пунктом 4.1 Типового положення посадові особи та інші працівники, зайняті на роботах, зазначених у Переліку робіт з підвищеною небезпекою та Переліку робіт, де є потреба у професійному доборі, затвердженому наказом МОЗ та Держнаглядохоронпраці України від 23.09.1994 № 263/121, зареєстрованому в Мін'юсті України 25.01.1995 за № 18/554, проходять щорічне спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці.

Відповідно до пункту 2.1.3 Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів (далі - НПАОП 40.1-1.21-98)  працівники, що обслуговують електроустановки відповідно до займаної посади чи роботи, яку вони виконують, повинні мати відповідну групу з електробезпеки згідно вимог Правил.

Для одержання груп IV-V додатково необхідно знати компонування електроустановок і уміти організувати безпечне проведення робіт, уміти навчити працівників інших груп Правилам безпеки і наданню першої допомоги потерпілим від електричного струму.

Для присвоєння групи II представник комісії відповідно до вимог НПАОП 40.1-1.21-98 повинен мати групу не нижче IV.

Також інформуємо, на вимогу статті 13 Закону України «Про охорону парці», роботодавець зобов'язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

З цією метою роботодавець створює відповідні служби і призначає посадових осіб, які забезпечують вирішення конкретних питань охорони праці, затверджує

інструкції про їх обов'язки, права та відповідальність за виконання покладених на них функцій, а також контролює їх додержання.

Роботодавець несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог!

Відповідно до пункту 1.3.1 НПАОП 40.1-1.21-98 керівник підприємства зобов'язаний забезпечити утримання, експлуатацію і обслуговування електроустановок відповідно до вимог чинних нормативних документів. Для цього він повинен призначити відповідального за справний стан і безпечну експлуатацію електрогосподарства з числа інженерно-технічних працівників, які мають електротехнічну підготовку і пройшли перевірку знань у встановленому порядку.

Відповідно до вимог пункту 6.10.1 НПАОП 40.1-1.21-98 працівники спеціалізованої організації належать до відряджених працівників. Таким чином, допуск відряджених працівників до робіт в електроустановках підприємства повинен відповідати вимогам пункту 6.10 НПАОП 40.1-1.21-98.

З огляду на зазначене, у разі відсутності особи, відповідальної за електрогосподарство, керівник підприємства несе особисту відповідальність.

Інші вимоги щодо призначення відповідального за справний стан і безпечну експлуатацію електрогосподарства нормативно-правовими актами з охорони праці не передбачено.

Одночасно інформуємо, що листи Держпраці не встановлюють норм права і мають інформаційний характер. 

Add This: 

Наші клієнти

Навіґація

 

Новости сайта

Будьте в курсі останніх новин нашого сайту!

Підписатися на Потік розсилання Новости сайта

Контакти

 
Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.