Розяснення Держпраці щодо створення Служби охорони праці.

Українська

   tsign.gif

Розяснення Держпраці щодо створення Служби охорони праці.

  

1. Відповідно до вимог п. 1.4 розділу 1 НПАОП 0.00-4.35-04 «Типового положення про Службу охорони праці», у редакції наказу Мінсоцполітики від 31.01.2017 р. №148, передбачено створення Служби охорони праці при кількості працюючих від 50 та більше, у разі меншої кількості працівників передбачено виконання функцій Служби особами за сумісництвом або суміщенням.

Просимо надати роз’яснення які особливості передбачено під час організації робіт з охорони праці, створенні нормативних актів з охорони праці на підприємстві, де на окремого працівника покладено виконання функцій Служби охорони праці?

2. Проведення вступних інструктажів з питань охорони праці на підприємстві входить до переліку функцій Служби охорони праці (п. 3.5 розділу 3 НПАОП 0.00-4.35-04 «Типового положення про Службу охорони праці», у редакції наказу Мінсоцполітики від 31.01.2017 р. №148), також відповідно до вимог п. 6.3 розділу 6 НПАОП 0.00-4.12-05 «Типового положення про порядок проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці» вступний інструктаж проводиться спеціалістом служби охорони праці або іншим фахівцем відповідно до наказу (розпорядження) роботодавця.

  Просимо  надати роз’яснення, якщо відповідно до наказу директора підприємства з кількістю працюючих 20 чоловік, функції служби охорони праці він залишив за собою, чи потрібно окремо зазначати, що проведення вступних інструктажів також покладено на директора?

   Якщо директор виконує функції служби охорони праці на підприємстві з штатною чисельністю офісних працівників 20 чоловік , чи обов’язково при організації його роботи з охорони праці дотримуватися усіх вимог, які передбачено для організації роботи Служби охорони праці, зокрема розробляти плани робіт та графіки обстежень, як передбачено п. 5.1 НПАОП 0.00-4.35-04 «Типового положення про Службу охорони праці»?

  Прошу роз’яснити порядок дій директора підприємства, спеціаліста Служби охорони праці у разі виявлення втрати «Журналу реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці» у керівника підрозділу.

 

Роз’яснення: Державна служба України з питань праці розглянула лист від 12.01 2018 № 1 та повідомляє.

Статтею 13 Закону України „Про охорону праці” (далі - Закон) визначено, що роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно- правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

З цією метою роботодавець забезпечує функціонування системи управління охороною праці, а саме створює відповідні служби і призначає посадових осіб, які забезпечують вирішення конкретних питань охорони праці, затверджує інструкції про їх обов’язки, права та відповідальність за виконання покладених на них функцій, а також контролює їх додержання, розробляє і затверджує положення, інструкції, інші акти з охорони праці, що діють у межах підприємства та встановлюють правила виконання робіт і поведінки працівників на території підприємства, у виробничих приміщеннях, на будівельних майданчиках, робочих місцях відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці.

Порядок створення та організації служби охорони праці підприємства визначається відповідно до Типового положення про службу охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету з нагляду за охороною праці від 15.11.2004 № 255, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.12.2004 за № 1526/10125 (далі - Типове положення).

Враховуючи зазначене та безпосередню відповідальність роботодавця за порушення вимог законодавства з питань охорони праці, керівник підприємства (установи, організації) незалежно від форми власності та виду діяльності власними нормативними актами визначає особливості та порядок створення служби охорони праці відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці.

Нормативні акти підприємства розробляються згідно з вимогами Порядку опрацювання і затвердження роботодавцем нормативних актів з охорони праці, що діють на підприємстві, затвердженого наказом Державного комітету.

України по нагляду за охороною праці від 21.12.1993 № 132, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07.02.1994 за № 20/229.

Робота служби охорони праці (посадових осіб, призначених відповідальними за стан охорони праці на підприємстві) здійснюється відповідно до плану роботи та графіків обстежень, про що зазначається в нормативних актах підприємства. Також, внутрішніми нормативними актами підприємства визначається відповідальна особа за проведення вступного  інструктажу з питань охорони праці.

Так, відповідно до пункту 6.3 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 № 15, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2005 за № 231/10511, вступний інструктаж проводиться спеціалістом служби охорони праці або іншим фахівцем відповідно до наказу (розпорядження) роботодавця, який в установленому Типовим положенням порядку пройшов навчання і перевірку знань з питань охорони праці.

Слід зазначити, що законодавством про охорону праці не визначені санкції щодо неправильного зберігання нормативних актів з охорони праці. Зазначені питання регулюються нормативними актами підприємства (положення, інструкції, що діють у межах підприємства).

Додатково повідомляємо, що листи центральних органів виконавчої влади мають лише інформативний характер і не встановлюють правових норм.

 

          Директор                                                І. Дегнера

 

Add This: 

Наші клієнти

Навіґація

 

Новости сайта

Будьте в курсі останніх новин нашого сайту!

Підписатися на Потік розсилання Новости сайта

Контакти

 
Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.