Створено ОСББ (Об’єднання Співвласників Багатоквартирного Будинку)в якому знаходяться електро та тепло мережі, ліфти (вантажні та пасажирські), водопостачання та каналізація.

Українська
Створено  ОСББ  (Об’єднання Співвласників Багатоквартирного Будинку)в якому знаходяться електро та тепло мережі, ліфти (вантажні та пасажирські), водопостачання та каналізація.

Запитання .

Створено Об’єднання Співвласників Багатоквартирного Будинку (ОСББ) в якому знаходяться електро та тепло мережі, ліфти (вантажні та пасажирські), водопостачання та каналізація. Прошу надати роз’яснення:
1. ОСББ являється юридичною особою у власності якого знаходяться об’єкти підвищеної небезпеки ліфти, чи потрібно ОСББ отримувати дозвіл Держпраці на їх експлуатацію?
2. Чи потрібно ОСББ призначати відповідальних за безпечну експлуатацію електрогосподарства, газового господарства, елетро та тепломереж, мережі водопостачання та каналізації?
3. Чи можливо покладати обов’язки відповідальної особи за (електро- газогосподарство, тепломереж, мережі водопостачання та каналізації) на директора ОСББ за відсутності інших працівників ?
4. За якими нормативно-правовими актами з охорони праці (НПАОП) повинні проходити навчання та перевірку знань керівництво ОСББ для безпечної організації робіт? 

 

Відповідь.

Відповідно до чинного законодавства вимоги до утримання об’єктів підвищеної небезпеки для підприємств з утримання житлового фонду - ОСББ такі ж самі як для комунальних ЖЕК.

Особливу увагу слід звернути на  Правила безпеки систем газопостачання та на вимоги безпечної експлуатації внутрішніх газопроводів і газового обладнання житлових і громадських будинків. Зазначено, що приміщення, в яких встановлюють газове обладнання з відведенням продуктів згоряння в димохід, повинні бути оснащені сигналізаторами контролю мікроконцентрацій чадного газу та контролю довибухових концентрацій газу згідно з вимогами ДБН В.2.5-20-2001 "Газопостачання". Технічне обслуговування внутрішніх газопроводів і газового обладнання житлових і громадських будівель, комунально-побутових об'єктів невиробничого характеру здійснюється відповідно до вимог документації з експлуатації заводів-виробників газового обладнання на договірних засадах. Умови для технічного обслуговування забезпечуються власником (балансоутримувачем та/або орендарем (наймачем)) відповідно до вимог чинного законодавства України.

Власники (балансоутримувачі та/або орендарі (наймачі)) житлових і громадських будинків, підприємств комунального та побутового обслуговування населення повинні забезпечувати безперешкодний доступ до всіх приміщень будинків представникам газорозподільного підприємства для проведення технічного обслуговування газового обладнання і перевірки приміщень на загазованість та за необхідності відключення газового обладнання.

Також звернути особливу  увагу на безпечну експлуатацію та технічне обслуговування димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків. Зазначено, що перевірка і прочищення димових та вентиляційних каналів повинні виконуватися спеціалізованою організацією, яка має дозвіл на виконання цих робіт центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю. При газифікації житлових і громадських будинків, в яких встановлено прилади і апарати з відведенням продуктів згоряння в димоходи, власнику (балансоутримувачу та/або орендарю (наймачу)) необхідно забезпечити первинну перевірку та прочищення димових і вентиляційних каналів. Слідувати за ДВК, які знаходяться в зоні вітрового підпору. Для димоходів і вентиляційних каналів, які знаходяться в зоні вітрового підпору, необхідно передбачати заходи, що запобігають перекиданню тяги в каналах тощо. 

 
-Періодичній перевірці і прочищенню підлягають: димоходи опалювальних печей, ємкісних газових водонагрівачів і опалювальних котлів, які працюють сезонно, - не рідше ніж один раз на рік (перед початком опалювального сезону), які працюють цілий рік, - два рази на рік (навесні і восени); димоходи опалювально-варильних печей не рідше ніж два рази на рік: перед початком і після закінчення опалювального сезону; димоходи від газових проточних і ємкісних газових водонагрівачів для гарячого водопостачання, ресторанних газових плит (залежно від матеріалу) - не рідше ніж один раз на 6 місяців (цегляні, цегляні і азбестоцементні, цегляні і керамічні димоходи) і не рідше ніж один раз на рік (металеві - з товщиною стінки не менше 3 мм, азбестоцементні, керамічні та із жаростійкого бетону). Обслуговування димоходів газового обладнання з відведенням продуктів згоряння через зовнішню стіну будинку необхідно проводити одночасно з обслуговуванням газового обладнання за документацією з експлуатації заводів-виробників.

Вентиляційні канали підлягають перевірці і прочищенню одночасно з димовими. У разі відсутності димових каналів вентиляційні канали підлягають перевірці один раз на рік. Перевірка і прочищення димових і вентиляційних каналів комунально-побутових об'єктів, житлових та громадських будинків оформляються актом, рекомендована форма якого наведена у додатку 2. Один примірник акта перевірки і прочищення димових каналів передається газорозподільному підприємству. Строк зберігання актів - 12 місяців. Димові і вентиляційні канали на горищах будинків, а при суміщеній покрівлі - на оголовках повинні бути побілені і пронумеровані фарбою відповідно до номерів квартир.

У випадку виявлення несправних та непридатних до подальшої експлуатації димових і вентиляційних каналів особа, яка виконує їх перевірку, зобов'язана попередити власника (балансоутримувача та/або орендаря (наймача)) про заборону користування газовим обладнанням, невідкладно направити газорозподільному підприємству акт перевірки технічного стану димових та вентиляційних каналів для подальшого відключення газових приладів від системи газопостачання.

Працівникі ОСББ повинні проходити  програми навчання та питань для перевірки знань, допуску до роботи , у тому числі посадови особи, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з питань охорони праці, періодичності проходження на підприємстві інструктажів з питань охорони праці, надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також з правил поведінки та дій при виникненні аварійних ситуацій, пожеж і стихійних лих.  Необхідність  проведення атестації робочих місць за умовами праці та віднесенням їх до категорії з шкідливими умовами праці. Окремо розглянуто питання щодо відповідальності за несвоєчасність проведення атестації або порушення порядку її проведення.

 
 
 
 
Add This: 

Наші клієнти

Навіґація

 

Новости сайта

Будьте в курсі останніх новин нашого сайту!

Підписатися на Потік розсилання Новости сайта

Контакти

 
Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.