Повідомлення про помилку

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls в _menu_load_objects() (рядок 579 із /home/koogwobw/public_html/includes/menu.inc).

Виробнича травма або нещасний випадок на виробництві ? Обов'язок роботодавця щодо дотримання правил охорони праці та техніки безпеки.Хто і за що відповідає?

Українська
Обов'язок роботодавця щодо дотримання правил охорони праці та техніки безпеки.Хто і за що відповідає?

Виробнича травма або нещасний випадок на виробництві ? Обов'язок роботодавця щодо дотримання правил охорони праці та техніки безпеки.Хто і за що відповідає?

Розберемося

Нещасний випадок на виробництві визначається так: це подія або ситуація, в результаті якої працівник отримав каліцтво або йому завдана іншої шкоди здоров'ю при виконання ним обов'язків по трудовому  договору.  Крім того, цей нещасний випадок, щоб таким бути повною мірою, повинен спричинити тимчасову або стійку втрату профтрудоспособності з необхідністю переведення застрахованого працівника на іншу роботу або посаду. Також таким випадком є смерть працівника.  Нещасний випадок може статися на території працедавця і за її межами.

    Наприклад, під час того, як працівник добиратиметься до місця роботи або повертатиметься з роботи на транспорті, який був виділений Крім того, враховуються випадки, які сталися із студентами, які проходілі виробничу практику на підприємстві. Так розслідуються випадки, які сталися з людьми, які були притягнені до виконання суспільно корисних робіт. Ці норми міститися в ТК. Таким чином, нещасним випадком на виробництві вважається будь-який випадок, який стався в робочий час (враховується і встановлена перерва, а також виконання роботи в неробочі святкові дні або вихідні дні) на території організації.  А також ті випадки, які мали місце під час відрядження, по дорозі до (або з) місця роботи, якщо співробітників возять службовим транспортом або вони використовують особистий транспорт згідно з трудовою угодою або по по розпорядженню працедавця.

 У всіх інших ситуаціях травми, отримані працівником в робочий час не на території організації, нещасним випадком на виробництві не вважаються!

Травма, яку працівник отримав на території організації в неробочий час, може бути визнана нещасним виробничим випадком, якщо буде встановлено, що працівник в той момент виконував обов'язки за трудовим договором.  Тому травму, отриману працівником, можна вважати виробничою по двох головним критеріям.  Вона отримана на робочому місці, під час відряджання, на дорозі на роботу або повернення з роботи на службовому транспорті. Щоб травма вважалася виробничою, працівник повинен був виконувати свої службові обов'язки за трудовим договором і з розпорядження працедавця.

Є деякі складні моменти, які не піддаються однозначному трактуванню.

     Наприклад, як бути, якщо травма отримана під час корпоратіва. Це буде побутова травма. Оскільки співробітник отримав травму поза робочим часом, окрім крім того, вони не виконували трудових обов'язків, тому це не виробнича травма. Це випадки не відносяться до виробничих.  Наступний випадок. Травма отримана в обідню перерву або перерву для куріння. Так, травми, отримані під час встановлених перерв для відпочинку і живлення, можуть визнаватися нещасними випадками на виробництві при відповідних підставах. До таких перерв відносяться, зокрема, обід і перерви для куріння.  Кожну з таких травм необхідно розглядати окремо, обов'язково враховувати, що записане в договорі, який підписують наймач і працівник.  Наприклад, для правильної кваліфікації травми, яка отримана співробітником під час перерви для куріння, необхідно, щоб:  правила внутрішнього трудового розпорядку встановлювали час таких перерв. Наприклад, в організації записано три перерви на куріння. по правилах пожежної безпеки є необхідність устаткування спеціальних місць для куріння. співробітники мають бути зі всією цією інформацією ознайомлені.

Тому якщо статутом компанії куріння буде заборонено, а співробітник отримає травму під час куріння на лавці біля будівлі, то ця травма вважатиметься побутовою, а не виробничою. І навпаки, якщо людина була травмована під час регламентованої перерви в спеціально відведеному для куріння місці, то така травма визнається виробничою.  

    Інша ситуація. Працівник їхав на роботу на транспорті працедавця і був травмований. Така травма вважається виробничою. Такою ж буде і травма, яка була отримана при управлінні особистою машиною у випадку, якщо:  використовувався автомобіль по розпорядженню наймача, і це закріплено в трудовому договорі, тому що робота має роз'їзний характер. є наказ керівника організації; бухгалтерія має завірену копію техпаспорта машини; організація веде облік службових роз'їздів співробітника на особистому автомобілі, є путні листи.  Якщо ж працівник отримав травму, коли добирався до роботи на суспільному транспорті, своєму автомобілі, йшов пішки, то така травма буде побутовою.  Інколи трапляються ситуації, коли травми на роботі наносяться працівникові іншою особою. Їх класифікують таким чином:  це можуть бути тілесні ушкодження, які спричинили тимчасову або стійку втрату працездатності при необхідності переведення на інший роботові пострадавшего або смерть пострадавшего. події, які не знаходяться під контролем працедавця і на яких він може безпосередньо не впливати (зокрема, це травми, які були нанесені в робочий час іншою особою, наприклад, в ході бійки).

Таким чином, ці травми можуть визнаватися як виробничими, так і побутовими. Адже якщо здоров'ю працівника заподіяна шкода іншим працівником цього працедавця, то в цьому може бути винен і працедавець, який не виконав своїх обов'язків по дотриманню правил охорони праці і техніки безпеки.А може бути і не винен, тоді така травма буде розглянута як побутова.

Кожен  конкретний випадок потрібно аналізувати окремо. Значення можуть мати навіть деталі. Від цього залежить компенсація, поведінка наймача та його відповідальність.

 

 

 
 
 
 
 
Add This: 

Наші клієнти

Навіґація

 

Новости сайта

Будьте в курсі останніх новин нашого сайту!

Підписатися на Потік розсилання Новости сайта

Контакти

 
Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.