Повідомлення про помилку

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls в _menu_load_objects() (рядок 579 із /home/koogwobw/public_html/includes/menu.inc).

Які документи з охорони праці потрібно мати щоб займатися обслуговуванням ОСББ?

Українська
Які документи з ОП потрібно мати щоб займатисяобслуговуванням ОСББ

Запитання 

Наше підприємство надає послуги з "РЕМОНТ І ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ЕЛЕКТРОРОЗПОДІЛЬНОЇ ТА КОНТРОЛЬНОЇ АПАРАТУРИ.".

 Які документи потрібно мати щоб займатисяобслуговуванням ОСББ?

Відповідь

Відповідальність за відсутність навчання несе роботодавець.

Особи,  відповідальні  за  технічний  стан  і  безпечну експлуатацію  машин,  механізмів, обладнання підвищеної небезпеки, та посадові особи, службові обов'язки яких пов'язані з:

 •  керівництвом та контролем за виконанням робіт з підвищеною небезпекою;
 •  будівництвом,   експлуатацією,  реконструкцією,  технічним переоснащенням,  консервацією та ліквідацією  об'єктів  підвищеної небезпеки;
 •  розробкою проектів,  технологічних  регламентів  та  іншої технічної документації для робіт підвищеної небезпеки;
 • підготовкою персоналу для обслуговування машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки;
 • розробкою нормативно-правових актів з питань виготовлення, монтажу та експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки  та  об'єктів  підвищеної  небезпеки,  під  час навчання згідно з п. 5.1 Типового положення, проходять навчання і перевірку знань з питань охорони праці в обсязі виконуваної ними роботи.

   Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 25.07.2006 № 258 (у редакції наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості від 13.02.2012 № 91) (далі - ПТЕЕС) поширюються на діючі електроустановки на напругу до 150 кВ включно, які належать суб’єктам господарювання - споживачам електроенергії незалежно від форм власності та відомчої належності, що використовують електричну енергію для забезпечення власних потреб на підставі договору, населення, яке на правах власності має електроустановки на напругу понад 1 кВ, а також населення, яке є власниками електроустановок на напругу до 1 кВ (в частині вимірювання опору ізоляції електропроводки).  

  Відповідно до п.2.6 розділу ІV ПТЕЕС «у процесі трудової діяльності електротехнічні та електротехнологічні працівники проходять відповідно до вимог ГНД 34.12.102-2004 «Положення про спеціальну підготовку і навчання з питань технічної експлуатації об'єктів електроенергетики» такі форми навчання з питань технічної експлуатації електроустановок:

 • інструктажі;
 • періодичне навчання в спеціалізованих навчальних закладах (далі - СНЗ);
 •  щорічне навчання на підприємстві;
 • спеціальну підготовку;
 • стажування;
 • дублювання;
 • протиаварійні тренування.

  ГНД 34.12.102-2004 є обов'язковим для виконання працівниками всіх суб'єктів електроенергетики (крім атомних електростанцій), а також підприємств та організацій, що виконують ремонтні, монтажні, будівельні, налагоджувальні, науково-дослідні, проектні або інші роботи на об'єктах електроенергетики незалежно від їх відомчої належності та форм власності.

Перевірка знань працівників електроенергетики з питань технічної експлуатації може проводитись разом з перевіркою знань з питань охорони праці. У разі створення єдиної комісії для перевірки знань з питань технічної експлуатації та охорони праці склад цієї комісії повинен відповідати вимогам ГНД 34.12.102-2004 та Типового положення про навчання з питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 № 15. Результати перевірки знань працівника електроенергетики з кожної дисципліни оформлюються в єдиному протоколі та посвідченні окремими записами (додатки 2, 3 - «Протокол засідання комісії з перевірки знань з питань технічної експлуатації» та «Посвідчення про перевірку знань з питань охорони праці та технічної експлуатації») (п.10.3 ГНД 34.12.102-2004).
 

Навчання та перевірка знань з питань технічної експлуатації електроустановок споживачів потрібна працівниками, які організовують роботи в діючих електроустановок та залучаються до їх обслуговування, у тому числі виконують ремонтні, монтажні, будівельні, налагоджувальні, науково-дослідні, проектні або інші роботи на об'єктах електроенергетики (крім атомних електростанцій).

Роботи на діючих електроустановках відносяться до робіт з підвищеною небезпекою (п.3 Переліку робіт з підвищеною небезпекою, НПАОП 0.00-8.24-05). Роботи по обслуговуванню діючої електроустановки напругою до і вище 1000 В та виконання в них оперативних переключень, налагоджувальних, монтажних робіт та високовольтних випробувань, роботи під напругою в електроустановках до і вище 1000 В, роботи пов'язані з діючим енергетичним обладнанням» - роботи, де є потреба у професійному доборі (п.5 таблиці Переліку робіт, де є потреба у професійному доборі, затвердженому наказом Міністерства охорони здоров'я України та Держнаглядохоронпраці від 23.09.1994).
У даному випадку електрик повинен пройти перевірку знань в обсязі Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів (НПАОП 40.1-1.21-98) та Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів (редакції наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості від 13.02.2012 № 91, далі - ПТЕЕС) з присвоєнням кваліфікаційної групи з електробезпеки не нижче ІV. Електрик повинен мати посвідчення встановленої форми із визначенням присвоєної кваліфікаційної групи з електробезпеки та виду робіт, до виконання яких він допущений (оперативний, ремонтний, оперативно-ремонтний). 

Періодичність наркологічного огляду та медичного огляду електротехнічного персоналу, що виконує роботи з оперативного обслуговування і ремонту діючих електроустановок напругою 127 В і вище змінного струму і 110 В постійного струму, а також монтажні та налагоджувальні роботи, дослідження та вимірювання у цих електроустановках, встановлено - раз на 2 роки. Крім того, до виконання робіт, що потребують професійного добору, допускаються особи за наявності висновку психофізіологічної експертизи.

 

 

Add This: 

Наші клієнти

Навіґація

 

Новости сайта

Будьте в курсі останніх новин нашого сайту!

Підписатися на Потік розсилання Новости сайта

Контакти

 
Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.