Мови

Зниження штрафів за порушення законодавства про працю.Законопроект №3

Українська
"Зниження штрафів за порушення законодавства про працю"

Нагадаємо, 25 січня у Верховній Раді був зареєстрований перший законопроект О. Продан №5711,а згодом 9 лютого зареєстровано другий, альтернативний законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання адміністративної відповідальності за порушення трудового законодавства"  

З метою приведення норм КЗпП та КУпАП у відповідність до норм і принципів цих та інших профільних законодавчих актів 15 лютого у Верховній Раді зареєстровано третій законопроект №6087  "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та відповідальності за правопорушення у цій сфері". Його авторами є група нардепів - Т. Острікова, Р. Семенуха, І. Подоляк, В. Галасюк, О. Кірш, О. Кужель тощо.

  Законопроектом  планується  в першу чергу ,вдосконалити  механізм  держнагляду за додержанням законодавства про працю та зменшити "трудові штрафи" , підвищити ефективністі державного нагляду (контролю) у цій сфері, поліпшити умови для ведення бізнесу, зменшити адміністративний  тиск  на суб’єктів господарювання, привести  фінансові санкцій за порушення законодавства про працю у відповідність до рівня їх суспільної небезпеки, встановити  та посилити  адміністративу  відповідальність за недопущення до перевірки з питань додержання законодавства про працю та зайнятість населення виключно в Кодексі України про адміністративні правопорушення, відповідно,знизити соціальну напругу в суспільстві.

Проектом Закону передбачаються наступні  зміни: 

 - зниження штрафів за порушення законодавства про працю та посилення відповідальності посадових осіб Держпраці за порушення порядку проведення перевірок роботодавців ;

 -закріплення правила, згідно з яким при першому порушенні законодавства про працю роботодавцеві вноситься лише припис, а у разі його невиконання – накладається штраф (крім випадку недопуску інспекторів до перевірки без законної підстави - за це одразу штраф від 1 до 3 прожиткових мінімумів)

 -визначення мінімального граничного строку, який має надаватися роботодавцеві для виконання припису;

-визначення строків накладення штрафів за порушення трудового законодавства;

-звуження повноважень органів місцевого самоврядування в частині контролю за додержанням трудового законодавства

-визначення підстав для позапланових перевірок роботодавців;

-визначення підстав, за яких роботодавець вправі не допустити інспекторів і не нестиме за це відповідальність;

-визначення критеріїв того, що вважати недопущенням до перевірки та створенням перешкод при її проведенні

Чекаємо на прийняття законопроекту та сподіваймося на краще...У разі прийняття Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та буде введений в дію через місяць з дня набрання ним чинності.

Вам  потрібно пройти навчання з питань охорони праці? Виникла необхідність отримати посвідчення з охорони праці ?        НКЦ "Експерт" пропонує пройти навчання на базі нашого навчального центру.Навчання в  НКЦ "Експерт" проводять кваліфіковані викладачі з великим досвідом викладання. Для зручності Замовників, навчання може бути організовано  з виїздом на терріторію замовника або Дистанційно. По закінченні ви отримаєте посвідчення встановленого зразка терміном на 1 - 3 роки. Оформіть заявку на навчання в НКЦ«Експерт» або зв'яжіться з нашими фахівцями за телефонами вказаними в    yesКОНТАКТИ.

Якщо ви інженер з охорони праці або просто хочете першим  дізнаватися про всі новини  підписуйтесь на нашу россилку.

Add This: 

Наші клієнти

Навіґація

 

Новости сайта

Будьте в курсі останніх новин нашого сайту!

Підписатися на Потік розсилання Новости сайта

Контакти

 
Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.