Повідомлення про помилку

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls в _menu_load_objects() (рядок 579 із /home/koogwobw/public_html/includes/menu.inc).

Які приміщення належать до підвищеної небезпеки?

Українська
Які приміщення належать до підвищеної небезпеки?

Приміщення підвищеної небезпеки.

Запитання

Які приміщення належать до підвищеної небезпеки?

Відповідь

 Ураження електричним струмом в значній мірі залежить від метеорологічних умов виробничих приміщень. Ці умови можуть сприяти збільшенню або зниженню ураження людини електричним струмом.

Підвищена вологість і висока температура повітря під час ро-боти з технічним електрообладнанням хімічних лабораторій, пари кислот і лугів можуть руйнувати ізоляцію проводів, різко погіршу-ючи її діелектричні властивості, і, отже, сприяють переходу напруги на неструмопровідні частини електроустаткування.

З другого боку висока температура повітря сприяє рясному по-товиділенню, а висока відносна вологість сприяє поганому випару поту із шкіри людини і, отже, зволоженню шкіри людини в процесі роботи. А опір зволоженої шкіри різко знижує загальний електрич-ний опір тіла людини, а це в свою чергу збільшує струм через тіло людини і небезпеку його ураження.

Струмопровідні підлоги – земляні, бетонні, залізобетонні також збільшують небезпеку ураження людини електричним струмом при роботі і технічному обслуговуванні і приладового устаткування ви-робничих підприємств. Технічне обслуговування електроустановок на підприємствах часто виконується за таких умов, де можливий одночасний випадковий дотик, з одного боку, до струмопровідної частини, а з другого, до металевих частин електроустаткування, що має добре з’єднання з землею. Зазначені вище умови визначають ступінь небезпеки ураження людини електричним струмом.

     “Правила улаштування електроустановок. (ПУЕ-86)” усі вироб-ничі приміщення стосовно небезпеки ураження людей електричним струмом поділяють на три класи: з підвищеною небезпекою; осо-бливо небезпечні; без підвищеної небезпеки.

До приміщень з підвищеною небезпекою відносяться приміщення, у яких є хоча б одна з наступних умов, що створюють підви-щену небезпеку ураження людини електричним струмом:

  • Вогкість чи струмопровідний пил. Вогкими називаються примі-щення, у яких відносна вологість тривалий час перевищує 75 %. Курними (зі струмопровідним пилом) називаються приміщен-ня, у яких в процесі виробництва виділяється технологічний пил у такій кількості, що він може осідати на проводах, проника-ти усередину машин, апаратів та інш.;
  • Струмопровідні підлоги – металеві, земляні, залізобетонні, це-гельні;
  • Висока температура. Жаркими називаються приміщення, у яких під впливом різних теплових випромінювань температура пере-вищує постійно чи періодично (більше однієї доби) +35 °С;
  • Можливість одночасного дотику людини до металоконструкції будинків, які зв’язані з землею, технологічних апаратів, меха-нізмів чи іншого устаткування, а також до металевих корпусів електроустаткування.

До особливо небезпечних приміщень відносяться приміщення з на-явністю однієї з наступних умов, що створюють особливу небезпеку:

  •   Особлива вогкість. Особливо вогкими називаються приміщення, у яких відносна вологість повітря близька до 100 %; стіни, стеля і предмети вологі;
  •   Хімічно активне чи органічне середовище. Приміщеннями з хі-мічно активним чи органічним середовищем називаються при-міщення, у яких постійно чи протягом тривалого часу містяться агресивні пари, гази, рідини, утворюються відкладання чи цвіль, що руйнують ізоляцію і струмопровідні частини електроустат-кування;
  •  Одночасно дві чи більше умов підвищеної небезпеки.

До таких приміщень і умов на підприємствах медичної та хімічної промисловості можуть відноситься:

  • лабораторії хімічного аналізу,
  • підприємства по виробництву агресивних речовин та інш.

  До приміщень без підвищеної небезпеки відносяться приміщення, у яких відсутні умови, що створюють підвищену чи особливу небезпеку. До таких приміщень відносяться приміщення з належними метеорологічними умовами, з дерев'яними підлогами, регу-льованою температурою повітря. Це приміщення адміністративно-управлінські, конторські і житлові кімнати.

 

Add This: 

Наші клієнти

Навіґація

 

Новости сайта

Будьте в курсі останніх новин нашого сайту!

Підписатися на Потік розсилання Новости сайта

Контакти

 
Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.