Центр НКЦ «ЕКСПЕРТ» пропонує вам послуги з організації отримання Декларації відповідно матеріально-технічної бази

Декларація відповідності вимогам пожежної безпеки від ДСНС – обов’язковий документ для підприємств, які відкривають новий бізнес або розширюють вже існуючий.

Вимоги для отримання декларації викладені в Постанові «Про затвердження Порядку подання і реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки».

ЩО ВХОДИТЬ В НАШІ ПОСЛУГИ:

 1. Консультація з усіх питань оформлення декларації з пожежної безпеки;

 2. Підготовка декларації та супутніх документів

 3. Навчання відповідальної особи з питань пожежної безпеки.

 4. Розробка наказів на відповідальну особу з питань пожежної безпеки.

 5. Для об’єктів підвищеної пожежної небезпеки ,організація експертизи.

 6. Подача і реєстрація декларації.

 7. Повний супровід процедури розгляду вашої заявки.

 8. Її успішна реєстрація в ДСНС!

КОМУ І КОЛИ ПОТРІБНА ДЕКЛАРАЦІЯ ДСНС?

Декларація з пожежної безпеки ДСНС – своєрідна заява або звіт про відповідність матеріально-технічної бази вимогам законодавства у сфері пожежної безпеки. Її оформлення обов’язково для нових підприємств і початку використання суб’єктом господарювання об’єктів нерухомості.

Цей документ замінив колись обов’язкові дозволи на початок робіт від пожежників і спростив проходження процедур необхідних для відкриття підприємства.


 

КОМУ НЕ ПОТРІБНА ДЕКЛАРАЦІЯ ДСНС?


 

 • в разі використання кіосків, торговельних точок тощо, які розміщені на ринку відповідно до затвердженої пожежною службою схеми;

 • в разі оренди приміщення, якщо у орендодавця є така декларація, і договір оренди не передбачає зміну права власності;

 • в разі початку робіт після реконструкції, капітального ремонту, завершення будівництва нової будівлі.

ХТО ВІДПОВІДАЛЬНИЙ ЗА ПОДАЧУ ДЕКЛАРАЦІЇ ОРЕНДОДАВЕЦЬ/ ОРЕНДАР?

На практиці орендного бізнесу, площі як правило здаються в оренду у вигляді відкритих просторів, хтось залишає приміщення таким як є, а в деяких випадках орендар все змінює, тягне свої силові лінії, ставить перегородки, двері, змінюючи тим самим параметри приміщення.

І навіть якщо такий документ буде поданий і зареєстрований орендодавцем, пожежники все одно вимагають від орендаторів подавати свої власні декларації і проходити окремі пожежні експертизи. Плануєте перепланування приміщенні , плануйте знову подавати Декларацію!

ЯК ПРОХОДИТЬ ОФОРМЛЕННЯ ДЕКЛАРАЦІЇ?

Перш за все, вам необїідно визначити до якої категорії ризиків відноситься ваш об’єкт нерухомості. Процедура такої оцінки викладена в Постанові: «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки Державною службою з надзвичайних ситуацій»

Якщо відповідно до наведеної в цьому документі методики розрахунку ваш об’єкт відноситься до низького або середнього класу ризику, то процедура подачі декларації для вас буде максимально простою.

Порядок її оформлення затверджений Постановою КМУ від 05.06.2013 № 440.

Виглядає він так: заявник заповнює бланк – подає його в ДСНС – ДНСН його реєструє. У реальності — цей процес часто ускладнюється через повернення документів із зауваженнями. Тому оформлення відтерміновується на невизначений час замість того, щоб фіналізуватися за декількох днів.

Якщо ж ваш об’єкт є об’єктом високого ризику – перед подачею декларації вам необхідно пройти протипожежний експертизу і отримати висновок експерта з пожежної безпеки. Кабінет Міністрів України Постанова, Критерії від 27.12.2017 №1043

Відповідно до встановлених критеріїв суб’єкти господарювання відноситимуться до одного з трьох ступенів ризику:

 1. До високого - суб’єкти, які:

- провадять діяльність на території та/або в приміщеннях, що належать їм на праві власності, володіння, користування:

 • об’єктів підвищеної небезпеки, а також об’єктів, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави (у сфері оборони; паливно-енергетичному комплексі; транспортній галузі; підприємства, що забезпечують розміщення і зберігання матеріальних цінностей державного резерву; авіаційній та ракетно-космічній, машинобудівній, харчовій промисловості; металургійному, хімічному комплексах; поліграфії), та метрополітенів;

 • промислових, складських будівель (споруд), зовнішніх установок, які за категорією вибухопожежної небезпеки відносяться до категорії “А” або “Б”;

 • промислових будівель (споруд), зовнішніх установок, які за категорією пожежної небезпеки відносяться до категорії “В”, площею 5 тис. кв. метрів та більше;

 • складських будівель (споруд), зовнішніх установок, які за категорією пожежної небезпеки відносяться до категорії “В”, площею 10 тис. кв. метрів та більше;

 • об’єкти, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із значними наслідками (СС3);

 • об’єктів, які є будинками та/або спорудами з умовною висотою понад 47 метрів;

 • об’єктів, які є пам’ятками культурної спадщини національного значення;

 • об’єктів, для яких показник ризику від провадження господарської діяльності суб’єкта господарювання становить від 5Х10-6 до 1Х10-5 включно;

 • - є державною, регіональною, комунальною, об’єктовою аварійно-рятувальною службою, а також аварійно-рятувальною службою громадської організації.


 

 1. До середнього - суб’єкти, які провадять діяльність на території та/або в приміщеннях, що належать їм на праві власності, володіння, користування:

 • потенційно небезпечних об’єктів, а також об’єктів, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави (у сфері агропромислового комплексу, телекомунікацій та зв’язку, наукової діяльності, сфери стандартизації, метрології та сертифікації, гідрометеорологічної діяльності, промисловості будівельних матеріалів, фінансово-бюджетної сфери, легкої промисловості);

 • промислових, складських будівель (споруд), зовнішніх установок, які за категорією пожежної небезпеки відносяться до категорії “В”, площею:

- до 5 тис. кв. метрів — для промислових будівель (споруд), зовнішніх установок;

- до 10 тис. кв. метрів — для складських будівель (споруд);

- об’єктів, які розташовані на підвальних та/або підземних поверхах, у приміщеннях, спорудах;

- об’єктів, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми наслідками (СС2);

- об’єктів, які є будинками та/або спорудами з умовною висотою від 26,5 до 47 метрів включно;

- об’єктів, які є пам’яткою культурної спадщини місцевого значення;

- об’єктів, для яких показник ризику від провадження господарської діяльності суб’єкта господарювання становить від 1Х10-6 до 5Х10-6 включно.

 1. До незначного - суб’єкти, що не належать до суб’єктів господарювання з високим і середнім ступенем ризику, а також суб’єкти, у власності, володінні, користуванні яких перебувають об’єкти, для яких показник ризику від провадження господарської діяльності суб’єкта господарювання становить менше ніж 1Х10-6.

Планові перевірки додержання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки здійснюються ДСНС з такою періодичністю:

з високим ступенем ризику — не частіше ніж один раз на два роки;

із середнім ступенем ризику — не частіше ніж один раз на чотири роки;

з незначним ступенем ризику — не частіше ніж один раз на шість років.

Центр НКЦ «ЕКСПЕРТ» пропонує вам послугу з організаціії отримання Декларації. Ми підготуємо документи до реєстрації без помилок, а також допоможемо усунути інші зауваження припису, якщо ви вже зіткнулися із перевіркою ДНСН.